Eğitim hayatına Amerika Birleşik devletleri içerisinde devam etme konusunda bir karar vermiş bulunan genç şarkıcılardan Aleyna Tilki’nin, Sharon Stone ile birlikte Kevin Costner benzerindeki dünya çapındaki ünlü sanatçılarla komşu olmuş durumda bulunması ve tutmuş olduğu evin kira ücretinin 82.000 Türk Lirası tutarında olması fazlasıyla konuşulmaya başlamıştı. Her yapmış olduğuyla adeta olay olmayı başarmış bulunan Aleyna Tilki çok kısa bir zaman öncesinde Türkiye’ye geldi. Basın mensuplarıyla barışık durumda bulunan genç yaştaki popçu bu defa da yapmış olduğuyla çok şaşırttı.

Aleyna Tilki geçmiş olduğumuz akşam üzeri Kuruçeşme’de yer alan kuaföründen çıktığı esnada objektiflere yakalandı. Posta tarafından yapılmış olan habere bakılırsa, çıkış esnasında gazetecileri karşısında görmüş olan Tilki, hemen elleri ile yüzünü kapatmak için çalıştı. Bu söz konusu davranıştan sonra adeta bir şaşkınlık yaşamış olan haberciler Aleyna’ya hızlı bir şekilde ”Yüzünüzü niçin gizlemektesiniz?” şeklinde bir soru yöneltti. Genç popçu ise bu soru karşısında; ”Hiç havamda değilim şu anda çok çirkin çıkarım” ifadeleriyle yanıt verdi.

Aleyna Tilki en son, Cadılar Bayramı ile alakalı olarak giymiş olduğu kostümden dolayı da çok fazla konuşulmuş idi. Tilki paylaşımının alt kısmına ”Halloween’de Aleyna Tilki oldum” şeklindeki bir not yazmasıyla da dikkat çekmiş idi.