Denizli ili içerisinde Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal etmesinin 81. senesinde asker kıyafeti giyerek canlı heykel performansı sergilemiş olan performans sanatçılarından Emre Balım, Atatürk çerçevesinin yanı sıra asker kıyafeti giymesiyle birlikte gören herkesi çok fazla duygulandırdı.

Antalya ilinde aşçılık yaptığı bilgisine ulaşılan 22 yaşında bulunan Emre Balım, Denizli ilinde yer alan en işlek caddelerinden bir tanesi olarak öne çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk Bulvarı üstünde gerçekleştirmiş olduğu canlı heykel performansıyla çok fazla duygulandırmış oldu. Atatürk’ü anma amacıyla özel bir biçimde hazırlanmış olduğu ve 4 senedir canlı heykel şeklinde performans sanatçılığı yapmış olduğunu ifade eden Balım açıklamasında; ”Bugün içerisinde bu şekilde bir performansa çıkmak ciddi olarak çok fazla gurur verici. Kimin için çıkmış olduğumuz, ne için çıkmış olduğumuz, burda ne mesaj vermiş olduğumuz fazlasıyla da önemlidir bizim için. Ciddi olarak bunu gözlerimiz kapalı bir şekilde de yaşayabilmekteyiz, bizimle ilgili güzel bir tecrübe olmaktadır” ifadelerine yer verdi.

Vatandaşlar da canlı heykeli gördükleri zaman gerçek olup olmamış olduğunu kontrol etmek amacıyla da dokundu. Vatandaşlar ise, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü içerisinde bu şekilde bir şeyle karşılaşmış olduklarından ötürü fazlasıyla mutlu bir durumda bulunduklarını ve duygulanmış olduklarını da ifade ettiler.