Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, İŞKUR tarafından açıklanan ”Kendi İşini Kurma Projesi”nin dahilinde vermiş olduğu hibe sayesinde 4 tane inek almış bulunan eski hükümlü vatandaş, zor günlerini ardında bırakmış olmanın mutluluğunu yaşamaya başladı.

Farklı suçlar sebebi ile 2 sene boyunca cezaevi içerisinde kaldıktan sonra bir tane arkadaşının tavsiyede bulunmasıyla beraber eski hükümlülerin faydalanmakta olduğu ”İŞKUR Kendi İşini Kurma Projesi” isimli projenin aracılığı ile hibe desteği alarak simental cinsinde 4 tane inek alımı gerçekleştiren 43 yaşında bulunan Eyüp Koyuncu, çok daha yeni bir yaşama başlamış oldu.

Goncalı Mahallesi içerisinde yaşamını sürdüren Koyuncu, yapmış olduğu özel açıklama içerisinde, annesinin yaşamını yitirmesinin sonrasında yaşamış olduğu problemlerden dolayı suça bulaşmış olduğunu ve 2 seneyi de cezaevinde geçirmiş olduğunu açıkça ifade etti.

İŞKUR tarafından başlatılmış olan söz konusu bu projeyi bir tane arkadaşı aracılığıyla öğrendiğini ifade eden Koyuncu konuşmasında; ”Bu proje hem benim için bir ışık oldu hem ise mahallem içerisinde ”Senin iş olmaz” ifadelerine yer veren çoğunluğa bir umut olmuş durumda. Hatta söz konusu bu dönem içerisinde arkadaşlarımdan bir tanesi de beni örnek alıp kendisine ait projesini İŞKUR’a sunmuş oldu.” ifadelerine yer verdi.