Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından 2015 senesi içerisinde büyük bir tesis haline getirip hizmete açmış olduğu Denizli Teleferik ile birlikte Bağbaşı Yaylası, senenin dört mevsimi boyunca çok yoğun bir ilgi görmekte. Her geçtiğimiz gün binlerce sayıdaki insanın akın etmiş olduğu bu tesis, kent içerisindeki yayla turizminin büyük bir merkezi haline geldi.

Harika manzarası ile birlikte doğal güzelliği sayesinde her bir mevsim içerisinde adeta cazibe merkezi haline gelen Bağbaşı Yaylası’na turizmciler sayesinde de özel turlar gerçekleştirilmeye başlanmış bir durumda. Her bir mevsim boyunca adeta büyük bir cazibe merkezi durumuna gelmiş olan 1.500 metrelik rakım üzerinde yer alan tesis üzerinde bungalov evler ile birlikte çadır kamp alanları, piknik alanları ve restoranlar ziyaretçilerine hizmet vermeye devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan AK Parti’den Osman Zolan, yayla üzerinde yer alan tesisin kente kazandırmış oldukları en büyük projelerden bir tanesi olduğunu açık bir şekilde ifade ederek, il içerisinde yer alan turizme çok daha yeni bir soluk getirmiş olduğunu da belirtti. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin başkanı görevinde bulunan Osman Zolan Denizli ilinin bundan böyle yayla turizminin merkezlerinden bir tanesi olduğunu açık bir şekilde söyledi.