Denizli ilinin Pamukkale ilçesi içerisinde, kendini bir odaya kilitleyerek, sonrasında eşyaları da ateşe vermiş olan zihinsel engeli bulunduğu bilgisine ulaşılan Gülsüm A. (17), itfaiye ekipleri tarafından yanmaktan son anlarda kapısı kırılıp kurtarılmış oldu. Gülsüm A. ile birlikte kapıyı açmaya çalıştığı esnada dumandan etkilenmiş olan annesi olduğu bilgisine ulaşılan Birgül A.’nın hastaneye kaldırıldıkları açıklandı.

Söz konusu bu olay, dün saatler 15:30 civarında, Kuşpınar Mahallesinde yer alan 1305 Sokak üzerindeki 4 kattan oluşan bir tane apartmanın zemin kat kısmında gerçekleşti. Zihinsel engeli olduğu bilgisine ulaşılan Gülsüm A., kendini ani bir şekilde odasına kilitledi. Sonrasında ise eşyaları yakıp ateşe vermiş oldu. Oda üzerinden dumanların çıkmakta olduğunun farkına varan annesi Birgül A. ise, kilitli durumda bulunan kapıyı açamadığı için, 112 Acil Servisi aradı ve bir yardım talep etti.

İhbarda bulunulmasının sonrasında olayın gerçekleştiği yere itfaiye ekipleri ile birlikte ambulans ve de polis ekipleri yönlendirildi. Eve intikal etmiş olan itfaiye ekipleri içeriye girerek, Gülsüm A.’nın yer aldığı odanın kilitli durumda bulunan kapısını kırdı. Halının tutuşmaya başlaması sonrasında meydana gelen küçük çaplı olan yangın, itfaiye ekipleri tarafından hemen söndürüldü. Dumandan etkilendiği açıklanan Gülsüm A. ile birlikte kapıyı açmaya çalıştığı esnada dumana maruz kalmış bulunan annesi Birgül A., ambulansa bindirilerek hızlı bir şekilde Denizli Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Anneyle birlikte kızının sağlık durumlarının şu anda iyi olduğu bilgisine ulaşıldı. Polis ekipleri de, olayla alakalı olarak bir soruşturma başlatmış bir durumda.