Yeşilçamdan bir tane oyuncu daha sonsuzluğa yolcu edildi. Kemal Sunal filmleri ile tanımış olduğumuz usta oyunculardan biri olan Abdi Algül’ün yaşamını yitirmiş olduğu haberini ise Onur Akay duyurmuş oldu. Algül’ün, son dönemler içerisindeki hali de adeta içler acısı bir durumdaydı. Algül, ciddi bir açıdan maddi zorluklarla boğuşmaktaydı.

Sanatçılardan biri olan Onur Akay açıklamasında; ”Kemal Sunal’ın ”Tokatçı” isimli filmi içerisinde can verdiği ”Kara Borsacı” isimli karakterle hafızalarda yer etmeyi başaran ve 170 taneye yakın film içerisinde rol almış olan Yeşilçam’ın emektar oyuncuları arasında bulunan 86 yaşında olan Abdi Algül’ü yitirdik. Eşiyle beraber Fatih Cankurtaran Mahallesi içerisinde, Kemal Sunal’ın ”Sakar Şakir” adına sahip film içerisinde senaryo gereğinde yanmış bakkal dükkanının hemen yan tarafında, fazlasıyla zor şartlarda yaşamını sürdüren Abdi Algül, yalnızca 3 aydan 3 aya aldığı yaşlılık maaşıyla geçinmeye çalışmaktaydı ve maddi problemler içinde yaşamını sürdürüyordu.” şeklindeki sözleri ile acı haberi duyurmuş oldu.

Abdi Algül Kim?

Kemal Sunal’ın başrollerinde yer aldığı ”Tokatçı” isimli filmde can verdiği ”Kara Borsacı” adlı karakterle hafızalarda yer etmeyi başaran ve 170 taneye yakın film içerisinde rol almış ve filmler içerisinde daha fazla kötü adam rollerine can vermişti. Algül öte yandan, Kemal Sunal’ın en fazla dayak yemiş olduğu kişi şeklinde de bilinmektedir.