2.5 sene boyunca devam eden beraberliğin hemen sonrasında 2018 senesinin Nisan ayı içerisinde ayrılmış olan çift 7 aylık bir zamandan sonra barışmış ve ilişkileri için kalmış oldukları yerden devam etme kararı almışlardı. Evlenecek oldukları kesin gözü ile bakılmaya başlanan ünlü çiftten ani gelen ayrılık haberleri magazin dünyasını sarsmış oldu. İkilinin ayrılmış olduğu konusundaki haber sosyal medya üzerindeki en fazla konuşulan bir konu olarak öne çıktı.

İkilinin ise tam olarak bir haftadan beri konuşmamakta olduğu ve ayrıca evlerini dahi ayırmış oldukları ileri sürülürken ikilinin hayranları da sosyal medya hesabı üzerinden birbirlerinin fotoğraflarını beğenmemiş olduklarını açık bir şekilde ortaya çıkartmış oldu. Ortalama olarak 4 sene öncesinde aşk yaşamaya başlamış bulunan Aslı Enver ile birlikte Murat Boz daha öncesinde de tam 2 defa ayrılmış fakat geçmiş olduğumuz aylar içerisinde ilişkileri için 3. şansı verme kararı almıştı.

Hayranlarını çok fazla üzmüş olan bu söz konusu haberden sonra flaş bir tane daha iddia ortaya atıldı. Aslı Enver’in ortalama olarak bir ay öncesinde Murat Boz’la beraber Levazım’da yaşamlarını sürdürdükleri dubleks evden kendine ait durumda bulunan bütün eşyaları alıp ayrılmış olduğu ileri sürüldü. Murat Boz ve Aslı Enver’in Levazım’da yer alan evi dizayn ettikleri esnada eşyaları da birlikte seçmiş oldukları bilinmekteydi.