İki günden beri magazin gündeminden hiç bir şekile düşmemekte olan boşanma davasıyla birlikte şiddet haberlerinin hemen sonrasında internet ortamına düşmüş olan bir ses kaydı ise söz konusu bu kavgayı çok daha değişik bir boyuta taşımış oldu. İkiliden arka arkaya açıklamalar yapılırken, Serengil tarafından ortaya atılan iddiaları tam anlamı ile şok etkisi yaratmış idi.

Aralarında başlatmış oldukları boşanma davası devam eden Seren Serengil, kendisine yönelik şiddet içeriğine sahip söz ve davranışlarda bulunmaması amacıyla Yaşar İpek’le ilgili olarak mahkemeye başvuruda bulunarak, 1 ay süreli koruma tedbiri kararı aldırmış idi. Serengil, 1 ay süreli uzaklaştırma kararı olmasına karşım Yaşar İpek’in kendiyle alakalı olarak bir program esnasında konuşmuş olduğunu ileri sürerek hakkında zorlama hapsi verilmesi konusunda bir istekte bulundu. Bu isteği değerlendirmiş olan İstanbul 1. Aile Mahkemesi ise 1 ay süreli uzaklaştırma kararı zamanının içinde, 30 Ağustos 2019 tarihi içerisinde bir tane magazin programı esnasında Serengil ile alakalı açıklamalar yapmış olduğu ve ”Korunmakta olan kişiyi iletişim araçları ile rahatsız etmemesi” şeklinde bulunan tedbir kararını ihlal etmiş olduğu gerekçe gösterilerek Yaşar İpek’in 3 gün süreli zorlama hapsinde tutulması konusunda bir karar vermiş oldu.

Hakkında 3 gün süreli zorlama bir hapis kararı verilmiş olan Yaşar İpek’in avukatı görevinde bulunan Begüm Gürel, yarın İstanbul Adalet Sarayı’na gelecek olduklarını ifade etti. İpek, infaz savcılığı içerisindeki işlemlerinin hemen sonrasında ise polis ekiplerinin nezaretinde cezaevine götürülmüş olacak.