Denizli ilinde tedavisinin devam ettiği hastanede yaşamını kaybeden Kıbrıs gazilerinden İsa Bayram Telden, gerçekleştilen özel törenin sonrasında son yolculuğuna gözyaşları arasında uğurlandı..

Denizli ili içerisinde tedavi görmekte olduğu hastanede yaşamını yitiren Kıbrıs gazisi olduğu bilgisine ulaşılan İsa Bayram Telden, gerçekleştirilen törenin hemen sonrasında son yolculuğuna uğurlanmış oldu. Gazinin ailesi tarafından resmi bir tören istememesinden dolayı askeri erken temsiliyet üzeyi içerisinde törene katılım gerçekleştirdi.

Yaşlılıklara bağlı bir durumdaki hastalıklardan ötürü hastane içerisinde tedavi görmekte bulunan 67 yaşında olduğu bilgisine ulaşılan gazi Telden, dün yaşamını kaybetti. Telden ile ilgili olarak Pamukkale ilçesinde yer alan Asri Mezarlık Cami Cami içerisinde özel bir tören gerçekleştirildi. Söz konusu bu tören için Denizli Garnizon Komutanlığı içerisinde görev yapan Albay Cengiz Güven’le beraber subaylar da katılım gerçekleştirdi. Gazi Telden Cuma namazının hemen sonrasında kılınmış olan cenaze namazının ardından toprağa defnedildi.

Diğer taraftan, Telden’in ailesinin talebi üstüne askeri tören gerçekleştirilmemiş olduğu ifade edildi.