Ünlü şarkıcılardan biri olan Yeliz Yeşilmen, iş adamı olan eşi Ali Uğur Akbaş’ın yatakta çekmiş olduğu atletli bir durumdaki fotoğrafını sosyal medya hesabı üzerinden paylaşmış ve söz konusu bu fotoğraf günler boyunca konuşulmuştu. Televizyon programı yapımcılarından biri olan Bilal Özbilge’nin fotoğrafı program esnasında paylaşmasının ardından arayarak hakaret ile birlikte tehditlerde bulunmuş olduğu ileri sürülen iş adamlarından Akbaş ile alakalı olarak ”Hakaret” ile ”Tehdit” şeklindeki suçlardan 9 aydan 4 seneye kadar bir hapis istemi ile dava açılmış oldu.

Akbaş, söz konus ubu şikayetin hemen sonrasında soruşturma aşaması içerisinde telefon konuşmasını içermekte bulunan ses kaydının kendine ait bir durumda bulunmadığını ifade etti. İstanbul 24. Asliye Ceza Mahkemesi içerisindeki söz konusu bu duruşmaya Bilal Özbilge ile birlikte her 2 tarafın avukatları katılım sağlarken, sanıklardan Uğur Akbaş ise katılım gerçekleştirmedi.

Özbilge’nin avukatı görevinde bulunan Levent Karakoç, sanığın adresleri için bir tebligat çıkartılmış olduğunu lakin söz konusu bu tebligatların iade edilmiş olduğunu da ifade ederek, savunması alınamadığından dolayı hakkında bir yakalama kararının çıkartılmasını istedi. Mahkeme ise, sanık durumunda bulunan Uğur Akbaş ile alakalı olarak yakalama kararı çıkartılması konusunda karar verip, duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.