Denizli ilinde görülmekte olan balık fiyatları vatandaşın yüzlerini güldürmeye başlamış bir durumda.

Söz konusu fiyatlardan memnun durumda bulunan vatandaşlar gibi başka bir memnuniyet yaşamaya başlayan kesimde balık bolluğundan dolayı esnaflar olarak öne çıktı. Kent içersinde balık ile alakalı fiyatların düşmüş olmasıyla vatandaşlar balık haline yoğun bir şekilde ilgi göstermekteyken balıkçı esnafları da, hamsi ile birlikte sardalya benzerindeki ufak balıklara karşı ilginin yoğun bir durumda bulunduğunu ifade etti.

Esnaflar; ”Şu zamanlarda küçük balıklar arasında sardalye mevsim balığını yiyebilecek olduğunuz en güzel zaman içerisinde, onun hemen ardından hamsi balığı elbette biraz daha soğuması gerekli. İstavrit şu anda az gelmekte fiyatı 20 ila 25 Türk Lirası arasında oynamakta. Balıkların en güzeli ise sardalya, büyük balıklar içerisinde levrek ve daha sonrasında ise lüfer zamanı da en yoğun olduğu biridir. Levrek ile birlikte çupra ve farklı balık fazla bu yıl içinde palamut bulunmuyor yani geçtiğimiz seneki gibi bulunmuyor.

Elbette ki palamut olmadığından dolayı da türler fazla zira palamut pek çok balığı yediğinden dolayı şu an içerisinde çeşit fazla bu şekilde gider ise güzel balık yemeye başlayacak halkımız. Balık aslında sağlık demektir şeklinde konuşuyoruz bol bir miktarda balık tüketin diyoruz vatandaşlara” ifadelerine yer verdi.