Denizli ili içerisinde turistleri taşıdığı bilgisine ulaşılan bir minibüsle traktörün çarpışmalarından dolayı gerçekleşen trafik kazası esnasında 10 tanesinin yabancı uyruklu olduğu toplamda 12 kişinin yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa söz konusu bu kaza, Acıpayam ilçesinin giriş kısmında gerçekleşti. İddialara bakılırsa Antalya ilinden almış olduğu turistleri Denizli iline getirmiş olduğu bilgisine ulaşılan Mahmut Bozkurt idaresinde bulunan 07 AFC 656 plakasına sahip bir minibüs, ilçenin giriş kısmında Recep Orman’ın kullanmakta olduğu bir traktörle çarpışarak kaza yaptı. Çarpışmanın etkisi ile birlikte savrulmuş olan bu minibüs kontrolden çıktı ve yolun yanında yer alan tarlaya girmiş oldu. Kazadan hemen sonra 10 tanesinin yabancı uyruğa sahip olduğu 12 kişinin yaralandığı açıklandı. Kaza esnasında yaralanmış olanlar olayın gerçekleştiği yere intikal eden itfaiye ekiplerinin yardımlarıyla beraber araç içerisinden çıkartıldı. İtfaiyelerinde minibüs içerisinde çıkartmış olduğu yaralılar ise olayın gerçekleştiği yerde hazır bir şekilde beklemekte bulunan ambulanslarla hızlı bir şekilde hastanelere götürüldü.

Kazanın etkisiyle birlikte traktörün parçalanmış olması da kazanın ne kadar şiddetli gerçekleştiğini gözlerin önüne sermiş oldu. Kazayla ile alakalı olarak başlatılmış olan soruşturma ise sürüyor.