Denizli ilinde yer alan Bozkurt ilçesi içerisinde seyir halinde olduğu öğrenilen bir tane tırın dorse kısmında meydana gelen yangın esnasında yaklaşık olarak 500 çuval kekik yandığı ifade edildi. Söz konusu bu yangın ise itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalede bulunmasından dolayı alevler tırı komple sarmaya başlamadan söndürülebildi.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konusu bu olay, Bozkurt ilçesinin tam çıkış kısmında gerçekleşti. Murat Acar tarafından kullanılmakta olan 35 AT 1563 plakasına sahip ve kekik yüklü durumda bulunan tırın dorse kısmından dumanlar çıkma ya başladığını gördükten sonra arabayı hemen yolun yanına çekti ve itfaiye ekiplerini arayarak yardım talep etti.

İhbarda bulunulmasının hemen ardından söz konusu bu bölgeye çok fazla sayıda itfaiye ekipleri yönlendirildi. Olayın yaşandığı yere intikal eden ekipler hızlı bir şekilde yangına müdahalede bulunarak yaklaşık olarak 30 dakikalık bir müdahaleden sonra kontrol altına almayı başardı. Yangından hemen sonra tırın dorse kısmında yer alan yaklaşık olarak 500 çuval kadar kekiğin tamamen yanmış olduğu bilgisine ulaşıldı.

Söz konusu bu yangının neden çıktığının tespit edilebilmesi amacıyla başlatılmış soruşturmanın ise sürdüğü belirtildi.