Denizli ili içerisinde otobüslerin arka tarafına asılmakta olan patenli ve aynı zamanda kaykaylı durumdaki gençler otobüs şoförlüğü yapanları canından bezdirmiş bir vaziyette. Pek çok zaman otobüsleri durdurup seferlerin gecikmesine de sebep olan gençler trafik içerisinde pek çok zaman fazlasıyla ciddi tehlikeleri meydana getiriyor.

Denizli ili içerisinde hizmet veren halk otobüslerinin arka taraflarına asılıp yolculuk gerçekleştiren paten ve aynı zamanda kaykaylı durumdaki gençler adeta ölümle birlikte yaralanmalara davetiye çıkartmakta. Gençlerden dolayı sefer esnasında halk otobüsünün şoförleri pek çok zaman araçları durdurup gençleri uzaklaştırmak amacıyla çalıştığı esnada bundan ötürü de seferlerden gecikmeler gerçekleşiyor. Otobüslerde görevli olan şoförlerle beraber polis ekiplerinin çok yoğun bir biçimde mücadeleye başladığı gençler bulmuş oldukları her bir fırsatta tekrardan ölüm yolculuğundan vazgeçmiyor ve otobüslerin arka kısımlarına asılıp çok fazla hızlı gitmesine aldırış etmeden yolculuk yapmaya devam ediyorlar. Gençler için fark edilmiş oldukları esnada şoför ile birlikte polisler müdahale etmeyi sürdürse de bir müddet sonrasında gençler bu kez farklı otobüslerin arka tarafına asılıp yolculuk yapmayı sürdürüyorlar.

Paten ve aynı zamanda kaykaylı durumda bulunan gençlerin gerçekleştirdiği bu tehlikeli yolculukları amatör kameralarla beraber otobüsler üzerinde yer alan güvenlik kameraları aracılığıyla da saniye saniye kayıt altına alındı.