”Hayat Devam Ediyor” isimli dizi içerisinde seneler öncesinde rol almıştı. Dizinin konusuna göre daha çocuk yaşlardayken kendinden çok daha büyük bir adam ile evlendirilmiş çocuk karakterine can veren Meltem Miraloğlu, bundan sadece 10 gün öncesinde kendinden tam tamına 48 yaş büyük olduğu bilgisine ulaşılan Amerika Birleşik Devletleri vatandaşı biriyle dünya evine girdi. Söz konusu bu evlilik ise magazin dünyasında adeta bir bomba etkisi yaratırken, bu olayın ortaya çıkmasının sonrasında da oyuncu tepkilerin odak noktasında yer almaya başladı.

”2. Sayfa.” isimli programa özel bir konuşma gerçekleştiren 32 yaşında bulunan oyunculardan Meltem Miraloğlu, yapmış olduğu evlilikle ilgili olarak; ”Yaşla ilgili fark olması bir problem değil. Patrick’in fazlasıyla genç bir kalbi bulunuyor. Servetinin yanı sıra Amerikan vatandaşlığı da hiç bir şekilde umrumda bile değil. Bizim bu yaşadığımız ilk görüşte aşktır” ifadelerine yer verdi.

Miraloğlu ayrıca kendisine yapılmış olan evlilik teklifinin de fazlasıyla romantik bir durumda olduğunu ifade ederek; ”Evlilikle alakalı teklif fazlasıyla romantik bir durumdaydı, bu teklife her kadın kesinlikle ”evet” yanıtı verir. Ancak bu evlenme teklifinin nasıl gerçekleşmiş olduğu da bizde kalsın.” ifadeleriyle konuşmasını sürdürdü.

Olayınla ilgili olarak alesinden de çok büyük tepkiler aldığı iddiaları bulunan Meltem Miraloğlu bunla ilgili olarakta; ”Ben şu anda fazlasıyla mutlu bir durumdayım ve kendi tercihim. Özel yaşamımla alakalı olarak kamuoyundan da saygı beklemekteyim.” şeklinde konuştu.