Güzel oyunculardan biri olan Serenay Sarıkaya’dan takipçilerini çok fazla heyecanlandıracak bir poz gelmiş oldu. Güzel durumda bulunan oyuncu siyah renkli eteği ile takipçilerin mest etmiş oldu.

Serenay Sarıkaya tarafından Instagram hesabı üzerinden paylaşılan derin yırtmaçlı eteği ile poz vermiş olduğu fotoğraf kısa zaman içinde çok fazla sayıda beğeni almış oldu. Sarıkaya’nın takipçilerinden büyük bir kısmı da fotoğrafa ”Fazlasıyla güzelsin.” şeklinde yorumlar yazdı.

Serenay Sarıkaya Kim?

1 Temmuz 1991 tarihi içerisinde Ankara’da dünyaya gözlerini açmıştır. 15 yaşında olduğu dönemlerde katılmış olduğu bir güzellik yarışması esnasında jüri özel ödülünü almayı başardı. Aynı senelerde Plajda isimli bir sinema filmi içerisinde rol alıp oyunculuğa ilk adımını atmış oldu.

Oyunculukla alakalı ilk deneyimini Şaşkın (2006) isimli filmle kazanmış olan Sarıkaya, daha sonra ise Plajda (2008) isimli film içerisinde rol almış oldu. İlk defa Sinan Çetin’in çekmiş olduğu Peri Masalı (2008) isimli dizisi içerisinde yer alıp dizi oyunculuğuna adım attı ve tekrar aynı sene içerisinde Sinan Çetin tarafından hazırlanmış olan Limon Ağacı (2008) isimli dizi içerisinde ilk başrolünü üstlenmiş oldu.

Dizinin bitmesinin sonrasında Adanalı (2008 ila 2010) isimli dizi içerisinde rol almaya başlamış oldu. 2010 senesi içerisinde gerçekleştirilen Miss Turkey yarışması esnasında Gizem Memiç’in hemen sonrasında 2. oldu ve Türkiye’yi Miss Universe yarışması esnasında temsil etme konusunda da hak kazanmış oldu.