TV8 kanalı üzerinde herkes tarafından çok büyük bir alakayla izlenmeye devam edilen yarışma programlarından biri olan Yemekteyiz isimli programda çok gergin anlar yaşanmış oldu. Programında sunucusu olan Seda Sayan, hiç bir tavrını beğenmemekte olduğu yarışmacılardan bir tanesini diskalifiye etmiş bir durumda.

Çarşamba gününde Gaziantep ili içerisinde yer alan Ayaz Mehmet Kaya’nın evine misafir bir şekilde gitmiş olan yarışmacılar, menüsü üzerinde Gaziantep iline özgü durumda bulunan hiçbir tane lezzete yer vermemiş olmasından dolayı ev sahibini eleştirmiş bir durumda. Eleştirilerin hemen sonrasında Ayaz Mehmet Kaya’nın sergilemiş olduğu bu tavır hem program içerisinde yer alan yarışmacıları hem ise sunuculardan Seda Sayan’ı çok fazla kızdırdı.

Yarışmacı kişinin hazırlamış olduğu yemekleri ikram ettiği esnada sunma biçimiyle birlikte tavırlarından çok fazla rahatsız durumda bulunan Seda Sayan, diskalifiye konusunda bir karar vermiş oldu. Seda Sayan yarışmacıyla alakalı kararını ise şu sözler ile duyurmuş oldu; ”Bu şekilde bir yarışmacı olabilir mi ya? Eleştirilere hiç bir şekilde açık durumda değilsin. Bu defa kararı ben vermekteyim. Ayaz’ın sergilemiş olduğu tavırlarını hiç bir şekilde beğenmiş değilim. Yarışmacı olan diğer arkadaşlarına karşı da tavrını hiç bir şekilde beğenmedim, bana karşı da sergilemiş olduğu tavırlarını beğenmediğimden dolayı kesin bir şekilde diskalifiyedir.”

Diskalifiye edilmiş olduğunu duymuş olan Ayaz Mehmet Kaya de teşekkür etti ve yemeklerini tatma konusunda isteği olmayan misafirleri uğurlamış oldu.