Instagram platformu ile birlikte oynamış olduğu dizilerden daha fazla dikkat çekmeyi başararak çok büyük bir hayran kitlesine sahip olmayı başaran Enis Arıkan, reklam filminden kazanmış olduğu paranın miktarıyla da adeta dudak uçuklatmış oldu.

Instagram platformu üzerinde yer alan popülerliğinden dolayı markaların aranan yüzlerinden biri olmaya başlayan Enis Arıkan, Alice Müzikali isimli tiyatro oyunundaki Tavşan rolüyle sahnelerin tozunu attırmaya devam ediyor ve ayrıca Gülse Birsel’in kaleme almış olduğu Jet Sosyete isimli dizi içerisinde de Tony adlı karaktere can veriyor.

Bir tane pizza markasının reklamı içerisinde annesi Selma Hanım ile birlikte kedisi Miu’yla beraber rol almış olan Enis Arıkan, 10 Türk Lirası tutarındaki dürüm pizzanın reklamından tam tamına 900.000 Türk Lirası tutarında bir para kazanmış oldu.

Enis Arıkan kim?

Enis Arıkan, 3 Ocak 1983 tarihi içerisinde İstanbul ilinde dünyaya gözlerini açmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı’nda yer alan Tiyatro Bölümü ile birlikte Bilgi Üniversitesi’nde yer alan Sahne ile Gösteri Sanatları Performans Bölümü’nden mezun durumdadır. Şebnem Bozoklu ile birlikte Ezgi Mola’nın da sınıf arkadaşlarından biri olan Arıkan, pek çok reklam projesi içerisinde rol alarak oynamıştır.