Denizli ili içerisinde gerçekleştirilen yaya uygulaması esnasında polis ekiplerine şoförlerden hem bir tepki hem ise övgü vardı. Bir ay içerisinde yayalara yol vermediğinden dolayı ceza yazıldığı açıklanan bir şoför; ”Bizlere cezalar yazdınız, adalet nerde? Vicdanınız şimdi daha mı rahat?” ifadelerine yer verdi

Denizli ili içerisinde değişik noktalar üzerinde trafik polis memurları tarafından ”yaya geçidi” uygulamaları gerçekleştirildi. Söz konusu bu uygulamaya itiraz etmeye başlayan şoförler olduğu gibi bu uygulamayı olumlu bularak destekleyenler de oldu. Bir ay içerisinde üç defa ceza yazılmış olan şoför; ”Bizlere cezalar yazdınız, adalet nerde? Vicdanınız şimdi daha mı rahat?” ifadelerine yer verirken farklı bir tane şoför de yaya uygulamasını çok güzel bulmuş olduğunu ifade ederek; ”Yayalar için sürekli olarak yol vermemiz gereklidir” ifadelerine yer verdi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019 senesi ”Yaya Öncelikli Trafik Yılı” şeklinde ilan edilmiş olmasıyla beraber trafik polis memurlarının yapmış olduğu uygulamalar aracılığıyla ”Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” şeklindeki bir sloganla kampanyalar düzenlenmiş durumdayken, vatandaşlar ise söz konusu bu duruma alışmaya gayret ediyor. Trafik polis memurları da yayaya yol vermeden geçen sürücüleri uyarmış olmasının sonrasında cezai işlemleri uygulamaya başlamış oldu.