Denizli ilinde yer alan Pamukkale ilçesinin Güzelpınar Mahallesi’nde yaşamını sürdürenler, ”sigarasız mahalle” şeklindeki bir hedefle bir araya gelmiş oldu.

Pamukkale Kaymakamlığı ile birlikte İl Sağlık Müdürlüğü’nün iş birlikleriyle birlikte başlatılmış olan bu projenin tanıtımıyla alakalı olarak mahallenin meydanında gerçekleştirilen özel toplantıya bölgede yaşamını sürdürenlerle birlikte öğrenciler yoğun bir şekilde ilgi göstermiş oldu.

Sigaraya karşı pek çok sloganların atılmış olduğu bu toplantı esnasında öğrencilerle birlikte aileleri de; ”İstersen bırakırsın” ile birlikte ”İçmeyin gari” ve ”Yetti gari, ev içerisinde sigara yok” şeklindeki yazıların yer aldığı dövizler taşımış oldu.

Pamukkale ilçesinin Kaymakamı görevinde bulunan Hayrettin Balcıoğlu, gazeteciler için yapmış olduğu özel bir açıklama içerisinde, mahalle için 31 Mayıs Dünya Tütünsüz Günü geldiği zaman ”Bu mahalle içerisinde tütün mamülleri kullanılmamakta” yazısına sahip bir tabela asacak olduklarını belirtti. İl Sağlık Müdürü görevinde bulunan Berna Öztürk de Güzelpınar mahallesi içerisinde sigara kullanmakta olduğu konusunda tespitlerde bulundukları 72 kişiyi ikna ederek destek olmaya başlayıp onları da sigaradan uzaklaştıracak olduklarını, mahallede yaşamını sürdüren halkın da bu konuyla alakalı kararlı bir durumda bulunduğunu açıkça ifade etmiş bir vaziyette.