Pamukkale Belediyesi bünyesinde görevli durumda bulunan zabıta personelleri, halkın sağlığına zarar gelmemesi amacıyla ilçenin tamamında sorumluluk alanı içinde yer alan mekanları denetlemeyi sürdürüyor. Zabıta olarak görevli personeller, eğitim ve öğretim döneminin başlamış olduğu ilk günleri içerisinde başlattıkları okul kantiniyle alakalı kontrol ve denetimleri tamamlamış bir durumda.

Okullarda öğrenim gören öğrencilerin sağlıklarını tehdit edebilecek seviyedeki faktörlerin oluşmasını önleyebilmek maksadıyla ilçede yer alan okul kantinleri içerisinde denetlemeler gerçekleştiren Pamukkale Belediyesinde görevli zabıta personelleri kontroller esnasında satışı gerçekleştirilen gıda ürünlerinin son kullanma tarihlerinin yanı sıra satılmasının yasak bir durumda bulunan ürünlerin kontrol edilmesi, hijyenle alakalı kurallara uyulup uyulmamakta olduğu, çalıştırmayla alakalı ruhsatların olup olmadıklarını da detaylı bir şekilde denetlemiş oldu.

Düzenli aralıklar ile gerçekleştirilen söz konusu bu denetimler esnasında öğrenim görmeye devam eden öğrencilerin çok daha hijyenik bir durumda ve çok daha sağlıklı ortamlar üzerinde hizmet almaları hedeflenmekte. Ekipler tarafından yapılmış olan denetlemeler sonrasında ilçenin tamamında herhangi sıkıntılı bir duruma denk gelinmediği ifade edildi.

Pamukkale Belediyesi’nin başkanı görevinde bulunan Avni Örki ise ilçe içerisinde yaşamını sürdüren öğrencilerin çok daha sağlıklı bir şekilde tüketim yapabilmeleri amacıyla okul kantinlerinde yer alan denetimlerin çok daha sıkı bir şekilde devam edeceğini ifade etti.