”Kıyılarda Temizlik Dalgası” ismine sahip projeye bir destekte Okan Bayülgen’den gelmiş oldu. Ünlü ve başarılı durumdaki sunucu proje kapsamında İstanbul – Kilyos’ta yer alan etaba katıldı ve burda çöp toplamaya başladı.

Proje ile alakalı olarak özel bir açıklama gerçekleştiren Okan Bayülgen sonrasında ise; ”Toplu taşıma araçlarına bayılıyorum. Otobüslere değil ancak metroya binmekteyim. Bi otomobilim bulunmuyor. Kiralık bir şekilde motosiklet veyahut arabayla dolaşmaktayım. Otomobil satın almak bana kalırsa salaklık” ifadelerine yer verdi.

Okan Bayülgen sonrasında ise, denize atılmış olan bu atıkların insanların genetiğini çok hızlı bir şekilde bozarak, hastalığa sebep olduğunu açıkladı. Bayülgen daha sonrasında ise sözlerine; ”Plastikler, çağımızda yer alan en önemli meseledir.. Bizler belirli yaşlara kadar gelmiş olduk ancak eğer ki bu sorumluluğu bugün içerisinde göstermeyi başarırsak, çocuklarımızı da plastik olmaktan kurtarmış olacağız. Çevreci bir şeklim veyahut imajım bulunmuyor ancak benim de bir tane çocuğum var. Şu veyahut bu görüşte yer almanız, şuna veyahut buna inanıyor olmanız da hiç önemli değil, gerçek olan şey ise minikleri koruyabilmemiz” ifadelerine yer vererek sözlerini sürdürdü.