Denizli Büyükşehir Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Osman Zolan, 19 Ekim Muhtarlar Günü etkinliklerinin dahilinde Muhtarlar Derneğinin Denizli Şubesi ile birlikte Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği’nin yönetimlerini konuk etti.

Denizli Büyükşehir Muhtarlar Derneği’nin Başkanı görevinde bulunan Yaşar Kalay, Muhtarlar Derneğinin Denizli Şubesi Başkanı görevinde bulunan Adnan Kuloğlu ve de yönetim kurulunda yer alan üyeler 19 Ekim Muhtarlar Günüyle alakalı etkinlikler dahilinde Başkan görevinde bulunan Zolan’a ziyaret gerçekleştirdi. Kuloğlu ile birlikte Kalay, Denizli ili içerisinde taş üstüne taş koyabilmek ve vatandaşların mevcut durumdaki dertlerine çare olabilmek amacıyla hep birlikte çalışmayı sürdüreceklerine vurgu yaptı. Başkan görevinde bulunan Osman Zolan da söz konus ubu ziyaretten duymuş olduğu memnuniyeti açık bir şekilde dile getirip, bütün muhtarların ”Muhtarlar Günü”nü kutlamış oldu. Muhtarlık ile ilgili makamın fazlasıyla önemli durumda bulunduğuna da vurgu yapan Osman Zolan, muhtarlığın yerel yönetimlerle birlikte demokrasinin başlamış olduğu ilk yer olduğunu ifade etti.

Gece ve gündüz kapısı çalınmış olan muhtarlığın, mahalle içerisinde yer alan vatandaşların sıkıntılı günleri olduğunda çözüm aranmakta olan ilk makam olduğunu ifade eden Başkan görevinde bulunan Zolan, konuşmasını ise şöyle sürdürdü; ”Muhtarlık ile ilgili görev büyük bir fedakarlık istemekte olan, sevda istemekte olan çok önemli bir makamdır. Sizler ise bu işler için talip oldunuz, inşallah ki el ele ve kol kola bir şekilde sizlerle beraber Denizlimizle ilgili olarak çalışmalar yapacağız. Milletimizin mevcut durumdaki ihtiyaçlarını giderebilme, dertlerine derman olabilme açısında Allah yollarımızı da açık eylesin” ifadelerine yer verdi.