Habertürk tarafından yapılmış olan habere bakılırsa Mehmet Ali Erbil, İstanbul Maslak ilçesinde özel bir tane hastaneye giriş gerçekleştiği esnada objektiflere yakalandı. Ünlü durumda bulunan şovmenin hastaneye giriş gerçekleştirmesi ise sevenlerini ani bir şekilde korkutmuş oldu. Mehmet Ali Erbil’in sağlık durumunun nasıl olduğu merak konusu haline gelmişken gerçekler ise çok kısa bir müddet sonrasında ortaya çıkmış oldu.

Mehmet Ali Erbil’in kaçış sendromu isimli hastalık dolayısıyla, her ay düzenli bir şekilde almakta olduğu serumdan dolayı hastaneye gelmiş olduğu bilgisine ulaşıldı. Ünlü durumda bulunan şovmenin sağlık durumunun şu anda çok iyi olduğu da ifade edildi.

Kaçış sendromu ismine sahip hastalık, (Capillary leak syndrome) kanın yoğun bir hale gelmesi ile birlikte tansiyonun düşme göstermesi gibi bulgular vermekte olan; damarlar üzerinden protein ile birlikte mineral ve de suyun sızması şeklinde tanımlanıyor. Yineleyen şoklar ile birlikte kendisini göstermekte olan bu sendrom, bu söz konusu krizlerden sadece 24 saat öncesinde tıpkı gribal enfeksiyonlar içerisinde yer aldığı gibi halsizlik ile birlikte yorgunluk ve hafif ateş benzerinde belirtiler vermekte. Söz konusu bu krizler birkaç ayda bir yineleyebileceği gibi, bazı durumlarda senelerce görülmediği de oluyor. Krizi önleyen tedavi içerisinde de üst solunum yolları enfeksiyonları esnasında kullanılmakta olan ilaçlar ya da astım-bronşit hapları uygulaması yapılıyor.