Ünlü durumdaki şarkıcılardan biri olan Ebru Gündeş’in babası Remzi Gündeş, seneler öncesinde Ebru Gündeş’in annesinden ayrıldıktan hemen sonra 2. bir evlilik gerçekleştirmiş, söz konusu bu evlilikten ise Aslıhan Gündeş adına sahip bir tane de kızı dünyaya gelmişti.

Ebru Gündeş’in tamamen estetiksiz bir durumuna benzetilmekte olan Aslıhan Gündeş ile birlikte ablası senelerdir görüşmemekteler. Bunun asıl nedeni de babası Remzi Gündeş’le görüşmemekte bulunan Ebru Gündeş’in, kız kardeşi olduğu bilgisine ulaşılan Aslıhan Gündeş’i de yok sayıyor olması.

Aslıhan Gündeş, ablası ile görüşmeye çalışmakta olsa bile, ünlü durumda bulunan şarkıcı kız kardeşinin ismini bile anmamakta. O kadar ki, bu döneme kadar kız kardeşinin atmış olduğu hiçbir tane mesaja yanıt bile vermemiş.

”Söylemezsem Olmaz” isimli program içerisinde konuşma gerçekleştiren Aslıhan Gündeş, ablasının konserlerinden bir tanesine bilet alıp gitmiş olduğunu, umduğunu bulamadığı için de ablasına Twitter platformu üzerinden ”’Konser fazlasıyla güzeldi. Fazlasıyla eğlendim. Ancak tanıdıklarını görmezden geliyor olman duruşuna hiç bir şekilde yakışmadı. Ancak yine de hala ben varım ve seni de çok seviyorum.” ifadeleri bulunan bir mesaj gönderdi.

Ve hatta başka bir kez Ebru Gündeş’in çocuğu ile paylaşılan bir fotoğrafını beğenerek; ‘Allah analı ve babalı bir şekilde büyütsün. Teyzesi olarak görebilmek benim de hakkım olur inşallah. Sevgiler ile’ şeklinde bir yorum dahi yapmış Aslıhan Gündeş.