Denizli ilinde yer alan Buldan ilçesi içerisinde kiracısına çok fazla kızdığı belirtilen bir iş yerinin sahibi, marketin ön kısmında yer alan kaldırımı tel örgülerle kapattı ve söz konusu bu iş yerine girişle birlikte çıkışları bu şekilde engellemeyi istedi. Marketin çalışan personelleri de, çalıştıkları iş yerine girebilmek amacıyla tek çare olarak tel örgüleri yıktı.

Herkesi şaşırtan bu olay, Buldan ilçesinde yer alan Dört Eylül Mahallesinin Adnan Menderes Bulvarı üzerinde zincir durumdaki mağazalardan bir tanesinin kiracı konumunda yer aldığı bina üzerinde gerçekleşti. Elde edilmiş olan bilgilere bakılırsa, bir müddettir market şeklinde kiralamış olduğu kiracısıyla ciddi problemler yaşamaya başlayan Ö. K. adına sahip iş yeri sahibi, geçtiğimiz akşam marketin ön kısmında yer alan kaldırımın ortalama olarak 15 metrelik bir uzunluğa sahip kısmını tel örgüler kullanarak tamamen. Marketin ön kısmı tamamen tel örgülerle kapatıldığından dolayı müşterilerin yanı sıra market içerisinde çalışmakta olan personeller de çok fazla şaşırdı. İş yerlerine girebilmek amacıyla burda yer alan tel örgülerin birazını yıkmış olan personeller, çalışmakta oldukları işyerlerine de böyle girmiş oldu. Ö. K. adlı iş yeri sahibi ise, tel örgüleri binaya sıva yaptıracağı için yaptırdığını açıkladı.

Buldan Belediyesi yetkilileri de, bu söz konusu uygulamaya bir nevi seyirci kaldı ve bu konuyla ilgili olarak bir girişimde bulunmuş değil..