Denizli ilinde yer alan Merkezefendi ilçesi içerisinde, yaşı 18’ken kilo alabilmek amacıyla vücut geliştirme sporuna başlamış olan, gönül vermiş olduğu spor dalı üzerinde dereceler elde etmeyi başaran milli sporculardan biri olan Ufuk Satı (30), dünya şampiyonluğu şeklindeki bir hedefle çalışmalarını devam ettirmekte.

Merkezefendi ilçesi içerisinde yaşamını sürdüren Ufuk Satı, yaşı daha 18’ken 52 kilo seviyelerinde olduğundan dolayı kilo alabilmek maksadıyla yakınlarının da tavsiyede bulunmasıyla vücut geliştirme sporuna başlamış oldu. Spor salonu içerisinde çok yoğun bir çalışma temposunun içine girmiş olan Satı, üç seneni içinde hem kilo almayı başardı hem ise talep ettiği fit ve kaslı vücuduna kavuşmuş oldu. Spor salonuyla birlikte burda yer alan ağırlıklar yaşamının çok önemli bir parçası durumuna gelmeye başlayan Satı, Pamukkale Üniversitesi’nde yer alan Biyoloji Bölümü içerisinden mezun olduktan hemen sonrasında, kentte yer alan farklı spor salonları üzerinde fitness antrenörü pozisyonunda çalışmaya başlamış oldu.

Gününün çok büyük bir kısmını spor yapmak amacıyla ayırmaya devam eden Satı, katılmış olduğu pek çok yarışmadan dereceler elde etmeyi de başardı. Milli bir durumdaki formayı da giyme konusunda hak kazanmış olan Satı, Antalya ilinde gerçekleştirilen Türkiye Vücut Geliştirme ile Fitness Şampiyonası’nın yanı sıra Dünya Şampiyonası’nın Milli Takım Seçmeleri içerisinde ”büyükler” isimli kategoride birinci olmayı başardı. Satı almış olduğu bu başarısıyla birlikte, Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde 5 ila 10 Kasım tarihlerinin arasında gerçekleştirilecek Dünya Vücut Geliştirme Şampiyonası esnasında yarışma konusunda da hak kazanmış oldu.