Denizli ili içerisinde apartman boşluğuna düştüğü bilgisine ulaşılan bir tane kedi itfaiye ekiplerinin uzun bir zaman boyunca devam eden uğraşı sonrasında kurtarıldı.

Söz konusu bu olay, Merkezefendi ilçesinde yer alan Altıntop Mahallesi içerisinde meydana gelmiş bir durumda. Mahallede yer alan bir tane binanın merdiven kullanılarak inilmemekte olduğu kısmından kedi sesinin gelmeye başladığını duyan vatandaşlar durumla ilgili olarak itfaiye ekiplerine bir ihbarda bulundu ve yardım talep etti. İhbarda bulunulmasının hemen sonrasında olayın yaşanmış olduğu yere intikal eden ekipler kediyi kurtarabilmek amacıyla yaklaşık olarak 3 metrelik bir yüksekliğe sahip apartman boşluğuna merdivenden yardım alarak inmiş oldu. Hemen sonrasında korkmuş olan kediyle onu kurtarma konusunda isteği bulunan itfaiye erlerinin arasından kısa zamanlı bir kovalamaca meydana geldi. Kedi kendisini kurtarma konusunda isteği bulunan itfaiye erlerinden de her seferinde kaçmayı başardı.

İtfaiye personelleri daha sonrasında kediyi özel bir aparat kullanıp yakalamayı başarmış oldu. Kediyi düşmüş olduğu bu boşluktan çıkartmış olan ekipler hemen sonrasında ise hayvanı serbest bırakmış oldu. Kedi ise daha sonrasında kaçtı ve gözlerden kaybolmuş oldu.