Ünlü televizyonculardan biri olan Acun Ilıcalı’nın içerisinde yer aldığı araba, geçmiş olduğumuz akşam saatlerine doğru O-6 otobanı üzerinde seyir durumundayken arka lastiğin parçalanmış olmasından dolayı kontrolünü yitirdi. Lüks durumda bulunan arabanın adeta hurdaya dönmüş olduğu bu kaza esnasında, araç içerisinde yer alan bütün hava yastıkları da patlamış oldu. Acun Ilıcalı söz konusu bu kazadan hiç bir şekilde yara almadan kurtulmayı başardı. Yaşamış olduğu bu kazayı Cengiz Semercioğlu’na açık bir şekilde anlatmış olan Ilıcalı, kullanmakta olduğu arabanın üretimini yapan şirketi de övdü.

Acun Ilıcalı’yla karşılaşmış olduğunu ifade eden Cengiz Semercioğlu, köşe yazısı içerisinde olayı aynen şu şekilde anlatmış durumda; ”Kaza gerçekleştikten hemen sonrasında Acun Ilıcalı’yla bir konuşma yaptım. Sanki ölümden dönmüş olan, parçalanmış durumdaki arabanın içerisinden burnu bile kanamadan çıkmış olan, ölümcül durumdaki bir kaza atlatmayı başaran o değilmiş gibi rahat bir şekilde anlatmaktaydı bu olay da… Aslında belki de daha önceki dönemde de motosikletle ölümcül kazalar geçirdikten sonra, vücudu üzerinde platinler takılı olunca insan bu şekilde rahat karşılayabilmekte olayları..

Sağ taraftaki arka lastiği ani bir şekilde patlamış ve sonrasında ise refüje çarpmış. Araba ise yol üzerinde dönmüş ve vatandaşlar da hızlı bir şekilde yardımına koşmaya başlamış. ”Verilmiş bir sadakan varmış” şeklinde konuştum sonrasında ise; ”Sana bir şey söyleyeceğim, adamlar gerçekten de çok iyi araba yapmaktaymış” ifadelerine yer verdi.”