Denizli ilinde özel güvenlik firmalarından bir tanesi tarafından ”kadına şiddete dur” diyebilmek amacıyla kadın personellerine yönelik olarak yakın dövüş sanatı olarak bilinen ”Wing Chun” eğitimleri verilmeye başlanmış bir durumda.

Denizli ili içerisinde özel bir güvenlik firmasının tarafından spor salonu içerisinde, Wing Chun ismiyle bilinen yakın dövüş eğitimi sayesinde kadınlara uygulanmakta bulunan şiddete karşı 19 ila 20 Ekim tarihleri içerisinde gerçekleştirilen bir etkinlikle beraber yakın dövüş eğitimi almış oldular. Spor salonu içerisinde gerçekleştirilmiş olan etkinlik kapsamında güvenlik firmasının kadın personellerine dünya üzerindeki en etkili dövüş sanatlarından bir tanesi olarak bilinmekte olan Wing Chun ile alakalı çok hızlandırılmış bir eğitim almış oldular.

Eğitimin verilmiş olduğu spor salonunda yer alan pankartlar üzerinde Denizli ilinde geçtiğimiz 9 sene içerisinde 26 tane kadının, erkek teröründen dolayı yaşamını yitirmiş olduğu ve yalnızca ardımıza bıraktığımız Eylül ayı içerisinde ülkemizin tamamında erkek teröründen dolayı 53 tane kadının yaşamını yitirmiş olduğu da ifade edildi.

Söz konusu bu eğitim ise Wing Chun eğitmenlerinden biri olan Mahir Turgut tarafından verilmiş oldu. Eğitim tamamen uygulamalı bir şekilde tamamen hızlandırılmış olarak verildi. Eğitim esnasında çok renkli görüntülerde ortaya çıkmış bir durumdayken kadın güvenlik personellerini kendilerini şiddete karşı tam olarak nasıl koruyabilecek olduklarını da öğrenmiş oldu.