Denizli ilinde yer alan Honaz ilçesi içerisinde, çok fazla sayıda suçu olduğundan dolayı araması bulunduğu bilgisine ulaşılan zanlı, ormanlık alan içerisinde kadın kıyafetleriyle saklanmakta olduğu barakada kıskıvrak yakalanmış oldu.

İl Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler; yaralamanın yanı sıra uyuşturucu ticareti ve cinsel taciz benzerindeki farklı suçlara karıştığı açıklanan ve hakkında 30 sene süreyle kesinleşmiş bir durumda hapis cezası olduğu bilgisi verilen Erkan G’nin (35), Honaz ilçesi içerisinde yer alan ormanlık bir alan üzerinde bir barakanın içinde saklanmaya devam ettiğini belirledi.

Jandarma ekipleri, tam olarak 5 seneden beri aranmaya devam edilen Erkan G’yi etek ile birlikte eşarp giymiş bir biçimde bakanın içinde buldu. Jandarma içerisine gerçekleştirilen işlemlerin hemen sonrasında adliyeye sevk işlemleri yapılan zanlı, basın mensuplarının sorularının ardından ise ”Cinayet suçunu işledim, ili tane adamı öldürdüm. Hiç bir şekilde kadın kıyafeti giymiş değişim. Bu söylenenlerin tamamı yalan. 2 sene boyunca orman içerisinde saklandım.” ifadelerine yer verdi.

Erkan G, çıkartılmış olduğu mahkeme içerisinde nöbetçi hakimlik tarafından tutuklandı ve hızlı bir şekilde cezaevine yollandı.