20 yaşında bulunan ünlü modellerden biri olan Itır Esen’in, geçmiş olduğumuz dönemlerde Acun Ilıcalı’yla aşk yaşamış olduğu ileri sürülmüştü. Bu zamana kadar hiç bir şekilde açıklama yapmamış olan Esen, iddialarla ilgili olarak ilk defa cevap verdi.

2017 Miss Turkey isimli yarışma esnasında 1. olmayı başaran, fakat 15 Temmuz Darbe Girişimi’yle alakalı atmış olduğu bir tweetten dolayı tacının elinden alınmış olduğu Itır Esen’in, geçtiğimiz dönemlerde Acun Ilıcalı’yla aşk yaşamış olduğu ileri sürülmüştü. O dönemlerde TV 8 kanalı üzerinde ekranlara gelmekte bulunan 2019 Survivor Türkiye – Yunanistan YouTube projesi üzerinde sunuculuk yapmış olan Esen’in, Ilıcalı ile söz konusu bu proje sayesinde yakınlaşmış olduğu ve ilişki yaşamış olduğu konusunda iddialar ortaya çıkmıştı.

Itır Esen, çok yakın bir zaman içerisinde kaza geçirmiş olan Acun Ilıcalı’ya yaptığı kazadan dolayı geçmiş olsun dileklerini iletmiş olduğunu ifade etti. Aşkla alakalı dedikodularıyla alakalı da konuşma gerçekleştiren Itır Esen sonrasında ise; ”birlikte bir iş yapmış olduk. Fazlasıyla keyifli ve çokta güzel bir iş idi. Şimdi ise bizim aramızda çok iyi bir dostluk ilişkisi bulunuyor” ifadelerine yer verdi. ”Aranızda herhangi bir şekilde aşk yaşanmadı diyebilir miyiz?” şeklindeki soruya da cevap veren ünlü model; ”Elbette yaşanmadı diyebiliriz. Yalnızca patron ile çalışan ilişkisi gibi bir şeydi.” ifadeleriyle yanıt verdi.