2019 senesinin ilk günleri içerisinde dünya evine girme kararı almış olan Sinan Akçıl ve Burcu Kıratlı tam olarak 20 gün öncesinde tek bir celsede boşanmıştı. Ayrı kalmaya daha çok dayanamamış olan çift, ilişkileri için ikinci bir şans verip barışma konusunda yeni bir karar almıştı. İkili evlenmiş oldukları yerde yeniden bir araya geldi ve aşklarına 2. bir şansı vermiş oldu.

Tekrardan barışmış olan Burcu Kıratlı ile birlikte Sinan Akçı Paris sokakları üzerinde el ele bir şekilde objektiflere yakalandı. İddialara bakılır ise Sinan Akçıl’ın Kıratlı’ya 2. defa evlenme teklif etmiş olduğu ve sonrasında Kıratlı’nın da yapılmış olan bu teklife evet yanıtını verdiği bilgisine ulaşıldı.

Sinan Akçıl son olarak Kanal D ekranları üzerinde yayınlanmaya devam eden 2. Sayfa isimli programa çok özel bir açıklama gerçekleştirip barıştıklarını net bir şekilde duyurmuştu. Akçıl, 2. Sayfa isimli programa yollamış olduğu mesaj içerisinde ”Büyük sevdaların bazıları hiçbir söz ile anlatılmaz” Ne demiş olsak az ne demiş olsam eksik kalır. Yaşamdaki en değerli varlık ise Burcu’dur benim için. Sonuna kadarda söz konusu bu aşkın arkasında olacağım” ifadelerine yer verdi.