Denizli ili içerisinde çarpmış olduğu çam ağacının altında kaldığı açıklanan hafif ticari arabanın şoförünün yaşamını yitirdiği, eşinin ise ağır bir şekilde yaralandığı bilgisine ulaşıldı.

Elde edilmiş olan bilgilere bakılır ise söz konusu bu kaza, Honaz ilçesinde yer alan Kaklık Mahallesi’nin çıkış bölgesinde gerçekleşti. Nevzat Berber (72)’in kullanmakta olduğu 20 NS 279 plakasına sahip hafif ticari bir araba mahallenin çıkış kısmında şoförünün direksiyon kontrolünü yitirmesinden dolayı kontrolden çıkmış oldu. Hızlı bir şekilde şarampole girmiş olan arab burada hızını alamadı ve yolun hemen yanında yer alan çam ağaçlarına çarpmış oldu.

Çarpışmanın etkisiyle birlikte ağaçlardan bir tanesi de arabanın üstüne devrilmiş oldu. Kazadan hemen sonra çevrede yer alanların ihbarda bulunmasıyla beraber olayın gerçekleştiği yere itfaiye ekipleriyle birlikte jandarma ekipleri ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Olayın yaşandığı yere intikal eden ekipler şoför koltuğunda yer alan Berber’in yaşamını yitirdiğini tespit ederken, yaralanmış olan eşi Fatma Berber’i de ambulans ile hızlı bir şekilde hastaneye götürdüler. Kaza esnasında aracın iç kısmında sıkıştığı açıklanan Berber’in cansız bedeni olayın yaşandığı yere intikal eden itfaiye personelleri tarafından sıkışmış olduğu yerden çıkartıldı.

Kaza esnasında ortalama 4 metrelik uzunluğa sahip bir ağacın kök kısmından sökülüp aracın üstüne devrilmiş olması da kazanın şiddetini açık bir şekilde gözler önüne sermiş oldu. Kazadan hemen sonra başlatılmış olan soruşturmanın ise sürdüğü bilgisi iletildi.