Milattan Önce 3. yüzyılın ortalarına doğru Seleukos Krallarından biri olan II. Antiokhos tarafından karısı olan Laodike için kurulmuş olan ve aslında bugünlerde bile ihtişamından dolayı herkesi çok fazla etkilemeyi başaran Denizli ilinde yer alan Laodikya Antik Kenti özellikle de fotoğraf tutkunu olanların çok yoğun bir ilgisiyle karşılaşmakta.

Laodikya Antik Kenti her geçtiğimiz gün ziyaret edenlerin ilgi odağı haline gelmekteyken, kenti ziyaret amacıyla gelmiş olanlar özellikle de fotoğraf çektirebilmek amacıyla adeta birbirleriyle yarışmaktalar. İçinde Hristiyanlık konusunda çok daha önemli bir durumda bulunan 7 tane ünlü kiliseden bir tanesinin bu kent içerisinde yer alıyor olması da ilk sırada yabancı turistler tarafından yoğun bir ilgi ile karşılaşmasına sebep olmuş bir durumda.

Laodikya antik kentinden, Pamukkale ilçesinin beyaz renge sahip olan dokusu da çıplak göz ile net bir biçimde görülmekte. Kenti ziyaret amacıyla gelmiş olanlar ziyaret bittiği zaman antik kent içerisinden tamamen hayran olmuş bir biçimde ayrılmaktayken tıpkı yabancı asıllı turistlerde olduğu kadar yerli durumda bulunan turistler de şehrin güzelliğiyle beraber hayranlıklarını hiç bir şekilde gizleyememekte.