NATO’nun müttefiklerinden biri olan Amerika Birleşik Devletleri’yle hiç bir şekilde anlaşamamış olan Türkiye’nin Suriye’ye tek bir başına operasyon yapmaya başlaması sanat dünyasının da gündemine girdi. Bölgeyi terör örgütü mensuplarından arındırmak maksadıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı ile alakalı bir şekilde ünlü rapçilerden biri olan Ezel tarafından yapılan paylaşım tepkilerin odak noktasında yer aldı

Rapçilerden Murda ile birlikte ”Aya” adına sahip şarkı yaptıktan çok kısa bir zaman sonra dinlenme rekoru kırmayı başaran Ezhel, Türkiye tarafından Barış Pınarı Harekatı’nın konuşulduğu esnada gerçekleştirdiği paylaşımdan dolayı sosyal medya kullanıcılarını çok fazla kızdırmış oldu. Ezhel, Instagram hesabında yer alan hikaye bölümünden gerçekleştirdiği paylaşım esnasında şarkı sözlerinden biri olan ”Gel savaşma, sevişelim bütün gün canla başla” şeklindeki notu yazdı.

Ezhel tarafından gerçekleştirilen bu paylaşımları gören sosyal medya kullanıcılarından bir kısmı ”Tüm Ezhel şarkılarını kaldırmış bir durumdayım” ile birlikte ”Halen Ezhel fanları var” benzerindeki tepki tweetleri atmaya başladı. Ezhel’in yapmış olduğu paylaşımlara gerçekleştirilen tepkilerden dolayı kısa zaman içerisinde Twitter üzerinde ilk gündem konusu olmaya başladı.

Ne Yaşandı?

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) bünyesinde yer alan F16 savaş jetleri, Türkiye’nin güney sınır kısmında meydana getirilmeye çalışılan terör koridorunu ortadan kaldırabilmek, söz konusu bu bölgeye barışla birlikte huzuru getirebilmek maksadıyla gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı’nın dahilinde Fırat Nehri’nin doğu kısmında bulunan ve yaklaşık olarak 30 kilometrelik derinlikte yer alan terör örgütlerinden YPG ile PKK hedeflerini geçtiğimiz gün başarılı bie şekilde imha etmişti.