Denizli ili içerisinde trafik polislerinin tarafından motosiklet ile birlikte elektrikli bisikletlere yönelik olarak pek çok nokta üzerinde gerçekleştirilen uygulamalar esnasıda idari para cezaları kesilmeye başlandı. Görevli durumdaki memurlar Los Angeles’dan getirilmiş olan ve plakasının takılı olmadığı görülen bir tane elektrikli bisiklete de şoförünün ehliyeti de olmadığı için toplam olarak 7.200 Türk Lirası tutarında bir para cezası kesilmiş oldu.

Trafik polisleri tarafından kent içerisinde pek çok nokta üzerinde gerçekleştirilen denetimler esnasında ve araç girmesinin yasak bir durumda bulunduğu Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde ortalama olarak 35 tane otomobil ile birlikte ticari araçların yanı sıra motosiklet ve de elektrikli bisikletler için de para cezası kesilmiş oldu.

Los Angeles içerisinden getirilmiş olduğu açıklanan elektrikli bisiklete de tam tamına 2 katı ceza kesilmiş oldu. Elektrikli bisikletin toplamda yer alan değerinin de 3 bin 600 Türk Lirası tutarında olduğu bilgisine ulaşıldı. Elektrikli bisikletin şoförüne plakasız bir şekilde olmasının yanı sıra ehliyetsiz bir şekilde ve araç girişi yasak durumda bulunan alana girmekten dolayı kesilmiş para cezası da tam olarak 7.200 Türk Lirası tutarında oldu. Araba trafiğine kapalı durumda bulunan bulvara giriş gerçekleştiren otomobil ile birlikte ticari arabalara ve kasksız bir şekilde motosiklet kullananlara 108 Türk Lirası tutarında idari para cezası kesilmiş oldu.