Denizli ili içerisinde uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirilen ”drone”lerle desteklenen söz konusu operasyon kapsamında 10 tane şüphelinin yakalandığı açıklandı.

İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı bulunan Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesine bağlı ekipler, kent merkezi içerisinde ”torbacı” şeklinde tabir edilmekte bulunan sokak satıcılarının yakalanabilmesine yönelik 2 aydan beri devam ettirdiği takibin hemen sonrasında 12 tane adres için eş zamanlı bir şekilde operasyon gerçekleştirdi.

Ekipler öte yandan operasyon gerçekleştirilen söz konusu bölgeyi de drone kullanarak kontrol altında tutmaya başladı.
Özel harekat polisleri tarafından da destek verilmiş olan söz konusu bu operasyon kapsamında, ekipler kapıları açılmamış olan evlere koçbaşı kullandı ve bu şekilde girdi.

Söz konusu bu aramalara 100 tane polis memurunun yanı sıra 2 tane dedektör köpeğin de katıldığı bilgisine ulaşıldı. Söz konusu bu operasyon kapsamında; 87 gramlık metamfetamin’in yanı sıra 38 gramlık bir eroin, 23 tane sentetik durumda hap, 0,7 gramlık bir miktar skunk, 2 tane tabancayla beraber onlara ait durumda bulunan fişek, üç tane cep telefonu, hassas teraziyle beraber farklı belgeler ele geçirilmiş oldu.

Operasyon esnasında, 10 tane şüpheli gözaltına alındı ve sonrasında ise emniyete götürülmüş oldu.