Denizli ilinde uzun bir zamandan sonra yeniden gerçekleşen deprem çok büyük bir panik yarattı. Söz konusu bu depremin ise yerin tam olarak 7.0 kilometrelik derin bölgesinde gerçekleştiği ifade edildi

AFAD tarafınan yapılmış olan açıklamalara bakılır ise, Denizli ilinde yer alan Bozkurt ilçesi içerisinde saatler tam olarak 19:22’yi gösterirken Richter Ölçeği’ndeki analizlere bakıldığı zaman tam tamına 3,9 büyüklüğüne sahip bir deprem gerçekleştiğini ifade etti. 7.0 kilometrelik derin bir bölgede gerçekleşen söz konusu bu deprem Bozkurt ilçesi içerisinde hafif bir biçimde hissedildi ve büyük bir panik yarattı.. Bozkurt Belediyesinin Başkanı görevinde bulunan Birsen Çelik, ilçede yaşayan vatandaşların 8 Ağustos tarihi içerisinde 6 büyüklüğüne sahip bir depremi daha yaşamış olduğunu anımsatıp, bu söz konusu sarsıntı ile biraz tedirgin olmuş bulunduklarını fakat şu zamana kadarki zaman içerisinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını da ifade etti.

Denizli ilinde yer alan Bozkurt ilçesi içerisinde 8 Ağustos tarihinde gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip deprem esnasında köyler içerisinde yer alan binalardan bazılarının hasar gördüğü açıklanmıştı. Denizli ili içerisinde gerçekleşen 6 büyüklüğüne sahip deprem sebebiyle zarar görmüş evlerde ikamet eden vatandaşlar ise AFAD ile birlikte Türk Kızılayı ekipleri tarafından kurulmuş olan çadırlara yerleştirmeye başlamıştı.