Dünya çapında ünlü durumda bulunan şarkıcılardan Demi Lovato’nun bilgisayar korsanlarıyla başı belada. 27 yaşında bulunan popüler sanatçının Snapchat platformu üzerinde yer alan profilini ele geçirmiş olan bilgisayar korsanları, genç başarılı şarkıcının özel ve çıplak fotoğraflarını internet dünyasına sızdırmaya başladı.

Demi Lovato’nun özel fotoğrafları çalınan kendi hesabı üzerinden; ”Daha çok çıplak fotoğraf alabilmek amacıyla Discord sohbet kanalına katılım sağlayın” şeklindeki bir başlıkla paylaşılmış oldu. Sohbet kanallarından biri olan Discord isimli platformun sözcüsü ise kendi sitelerinin ismini kullanmış olan, bu yolla yasa dışı bir şekilde davranışlar gerçekleştiren kişilere karşı tolerans sağlamayacak olduklarını ve gerekli yasal adımı atacak olduklarını ifade etti.

Fotoğraflar ise hesap üzerinde ortalama olarak 1 saat kaldıktan sonra kaldırılmış oldu. Genç durumda bulunan şarkıcıya kendi hayranlarından da özel destek mesajları gelmeye başladı.

Geçmiş olduğumuz sene Temmuz ayı içerisinde çok fazla dozda uyuşturucu kullandığından dolayı ölümden dönmüş durumdaki Amerika Birleşik Devletleri asıllı yıldız şarkıcıya gerçekleştirilen söz konusu bu saldırıyı ise kendisine hayran olanlar; ”Bir kişi bunu neden yapar ki? Demi bu yapılanların hiç bir tanesini hak etmedi” şeklindeki ifadelerine yer verdi.