Ünlü sanatçılardan biri olan Demet Akalın, NATO müttefiklerinden Amerika Birleşik Devletleri’yle anlaşma sağlayamayan Türkiye Cumhuriyeti’nin Suriye içerisinde tek bir başına operasyon gerçekleştirmeye başlamasıyla ilgili yapmış olduğu paylaşımlardan dolayı da gündeme gelmeyi sürdürüyor. Demet Akalın, en son yapmış olduğu paylaşım içerisinde yarın gerçekleştireceği konserin gelirlerinin tamamını Mehmetçik Vakfı’na bağışlayacak olduğu konusunda bir duyuru yaptı.

Instagram hesabı üzerinden bu konuyla alakalı bir paylaşım gerçekleştiren Demet Akalın açıklamasına ise; ”Yarın Bostancı içerisinde gerçekleşecek konserimizin gelirlerinin tamamı Aslan parçalarına gitmiş olacak. Bizim ellerimizden gelen ise sadece bu. Verilebilecek her türden görev için de en üst sıraya yazın beni.. Devletimiz ile birlikte askerimin sürekli olarak yanındayım. Yüce Rabbimden tek bir duamız ise hiç bir şekilde burunları bile kanamadan yurdumuza geri dönebilmeleri. Mehmetçik Vakfı.” ifadelerine yer verdi.

Demet Akalın söz konusu bu anlamlı davranışıyla ilgili olarak ilk destek ise yakın dostlarından biri olan Alişan’dan gelmiş oldu. Akalın’ın yapmış olduğu bu paylaşımına ise Alişan alkış emojileri ekleyip şarkıcıyı bu şekilde tebrik etmiş oldu.

Demet Akalın, ayrıca başka bir Barış Pınarı Harekatı’yla alakalı paylaşımı içerisinde de; ”Barış Pınarı Harekatı’nı başlatmış olan şanlı Türk Ordumuza destek olabilmek amacıyla; ben de evim ile birlikte iş yerimi ve de sosyal medya hesaplarımı bayraklar ile donatacağım! Haydi bunu sen de bir an önce destekle, Şehitlerimiz için sen de # AsBayrakları” ifadelerine yer verdi.