Denizli ili içerisinde alışveriş merkezlerinden biri tarafından gerçekleştirilen ”Kotunda İyilik Var Projesi”nin dahilinde kurulum yapılan atölye üzerinde kullanılmamakta olan kot ile birlikte kanvas pantolonlar; çantanın yanı sıra doğaya fidan ile birlikte eğitime özel bir katkı şeklinde geri dönüştürülmüş oluyor.

Gerçekleştirmiş olduğu çok önemli çevreci projelerden dolayı farkındalık oluşturmayı başaran Forum Çamlık Alışveriş Merkezi, yurdun tamamında eşine çok nadir rastlanmakta olan ”Kotunda İyilik Var Projesi” isimli projeye değişik bir uygulamayla devam etmiş oldu. Kurulması gerçekleştirlen atölye üzerinde projeye dahil olma konusunda isteği bulunanlara Singer’in de destekleriyle beraber eğitmenler eşliği ile ufak bir dikim eğitimi verilip, kendilerine ait çantalarını dikme olanağı sağlanmış oldu.

Alışveriş merkezi, geri dönüşümle alakalı farkındalığı çok daha fazla arttırabilmek ve yeni nesiller için örnek olabilmek amacıyla 14 Ekim ila 27 Ekim tarihlerinde kullanılmamakta olan kotlarla beraber kanvas pantolonları zemin kat kısmında yer alan etkinlik alanı içerisinde toplayarak, ziyaretçileri için kot alışveriş çantası şeklinde geri kazandırma işlemlerine başlamış oldu.

Çantalardan geriye kalmış olan parçalardan da Denizli ilinde yer alan okullarla ilgili olarak doğayı çok fazla seven kalemlikler dikilmiş olacak. Çantasını getirerek dönüştürmüş olan her bir ziyaretçi, projenin dahilinde eğitime de destek olmuş bulunacak. Alışveriş Merkezi, hedeflenmiş olan 5.000 tane kalemliği kırtasiye malzemeleri ile dolu bir biçimde Denizli ilinde eğitim görmeye devam eden ihtiyaç sahibi öğrenciler için hediye etmiş olacak.