Denizli ilinde yer alan Tavas ilçesi içerisinde, bir tane halı koleksiyoncusundan tam olarak 500.000 Türk Lirası değerine sahip el işlemesi olduğu bilgisine ulaşılan 7 tane ipek halıyı çalmış olan 3 şahıs, jandarma ekipleri tarafından kıskıvrak yakalanmış oldu. İncil içerisinde de geçmekte bulunan ve Hazreti Süleyman’ın tasvir edilmiş olduğu bir tane resminde yer aldığı bu halılar, daha sonrasında ise sahibine teslim edilmiş oldu.

Geçmiş olduğumuz eylül ayı içerisinde Tavas ilçesinde yaşamını sürdüren bir tane koleksiyoncunun evine ait kapısı kırılıp 7 tane halı çalınmıştı. İl Jandarma Komutanlığında yer alan Suç Araştırma Timi (JASAT) zanlı kişilerin kim olduğunun tespit edilmesi ve yakalanabilmesi amacıyla özel bir çalışma başlatmış oldu. Bölge üzerinde yer alan işyerlerinin yanı sıra evlerde bulunan güvenlik kameralarının kayıtlarını da inceleme altına alan JASAT ekipleri, hırsızlıkla alakalı olayı Ercan K. (35) ile birlikte Ertuğrul Y. (45) ve de Hasan S.’nin (37) yapmış olduğunu tespit etmiş bulundu.

Operasyon kapsamında jandarma ekipleri üç kişiyi yakalayarak, gözaltına almış bulundu. Sorgularının hemen sonrasında adliyeye sevk işlemleri gerçekleştirilen zanlılar arasından Hasan S. adli kontrol ile serbest bırakılmış bir durumdayken, Ercan K. ile birlikte Ertuğrul Y.’nin ise tutuklandıkları açıklandı. Koleksiyoncudan çalınmış olan söz konusu bu 7 tane ipek halının değerlerinin ise ortalama olarak 500.000 Türk Lirası tutarında olduğu bilgisine ulaşıldı.