Hercai isimli dizinin Miran’ı Akın Akınözü, başarılı bir durumdaki oyunculuğunun yanı sıra yakışıklılığından dolayı da kısa bir zaman içerisinde milyonlarca sayıdaki hayrana kavuşmuş oldu.

Hercai dizisi içerisindeki Miran Aslanbey rolü ile izleyici karşısına çıkmaya devam eden Akın Akınözü, özel yaşamından dolayı da dikkatleri üstüne çekmeyi başardı.. Akın Akınözü’nün annesi olan Özlem Akınözü de tıpkı oğlu gibi çok daha başarılı bir oyuncudur.

Özlem Akınözü’nün bu zamana kadar oynamış olduğu dizi ile birlikte filmler ise şu şekilde: Sensiz Olmuyor (Sema karakteri), Sahte Prenses (Sabahat isimli karakter), Dicle (Revnak isimli karakter), Tek Türkiye (Zelal isimli karakter), Karagül ile birlikte Zeytin Tepesi ve de Payitaht Abdülhamit dizileri içerisinde rol almıştır. Öte yandan 2018 senesinde Deliha 2’de de rol almıştır.

Özlem Akınözü’nün babası ise 1988 senesi içerisinde yaşamını kaybetmiş olan usta isimlerden Süreyya Arın. Kula’da Üç Gün ile birlikte Safranbolu’da Zaman benzerindeki filmlerin anlatıcısı şeklinde yer almıştı. TRT isimli kanalın ilk spikerleri arasında, İpek Yolu ile birlikte pek çok belgesele de sesiyle yaşam vermiş olan bir seslendirme sanatçısıdır. Aynı zaman içerisinde Türk belgeselciliğinin Babası şeklinde isimlendirilen rahmetli durumdaki Suha Arın’ın da yeğenidir.

Özlem Akınözü’de tıpkı babası gibi 1984 senesinden bu zamana kadar TRT ile birlikte özel kanallar ve de reklam filmleri içerisinde seslendirme çalışmaları yaptı. 2003 senesinden bu yana Milli Eğitim Bakanlığı’nın İlköğretim ile birlikte Lise öğrencilerine özel olarak hazırlamış olduğu eğitim CD’lerinin seslendirmelerini de gerçekleştirdi.