Denizli ili içerisinde amatör durumda bulunan sporlara alakalı arttırabilmek maksadıyla her sene kutlanmakta olan ”Amatör Spor Haftası” kortej yürüyüşünün yapılmasıyla başlamış oldu. Tören esnasında konuşma gerçekleştiren Gençlik ile Spor İl Müdürü görevinde bulunan Ahmet İbanoğlu, kent içerisinde 52 tane branşta 142.688 tane lisanslı sporcunun yer aldığına da vurgu yaptı

Söz konusu bu yürüyüş ise Gençlik ile Spor İl Müdürlüğü’nün yanı sıra Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nun koordinesi ile gerçekleştirilmiş oldu. Vilayet Meydanı’nın olduğu noktada başlamış olan bu etkinlik, 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı içerisinde bitti. Söz konusu bu etkinliğe İbanoğlu’nun yanında sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile birlikte, sporcular ve de çok fazla sayıda vatandaş katılım gerçekleştirmiş oldu. Denizli Büyükşehir Belediyesi’nde görevli bulunan bando eşliğinde gerçekleştirilmiş olan bu özel kortej yürüyüşüne sporcular ise sportif faaliyetler esnasında giyinmekte oldukları kıyafetlerini giyerek katıldı. Amatör durumdaki spora gönül vermiş olanların da eşlik etmekte olduğu programın sonrasına ise tekvando ile birlikte güreş gösterisi yapılmış oldu.

Gerçekleştirilmiş olan bu etkinlik esnasında konuşma gerçekleştiren İbanoğlu, kent içerisinde yer alan sporcu sayısının daha önceki senelere bakıldığında %25 oranında artmış olduğunu ifade etti. İbanoğlu daha sonrasında ise, kent içerisinde 52 tane farklı branşta 142.688 tane lisanslı bir durumda sporcunun yanı sıra 37 tane spor kulübü ile birlikte 91 tane milli sporcu ve de 30 tane engelli spor kulübü içerisinde toplamda 773 tane sporcu yer aldığını ifade etti.