Güzel oyunculardan biri olan Bergüzar Korel, evliliğiyle ilgili olarak çok ilginç iddialar çıkan ablasıyla alakalı ilk defa konuştu. Korel açıklaması içerisinde; ”Aile fertlerimiz tarafından yapılan seçimlere saygı duymaktayız” ifadelerine yer verdi.

2005 senesi içerisinde yaşamını yitiren oyunculardan Tanju Korel ile birlikte Hülya Darcan çiftine ait kızlarından Zeynep Korel, Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük 400 Türk Lirası tutarında temizlikçilik yapmaya başlamış oldu. Magazinle alakalı gündemi sarsmış olan bu olay yaşandıktan hemen sonra Zeynep Korel, kardeşi tarafından yapılan evliliğinin bebekten dolayı sürdüğü konusunda bir iddia da bulunmuştu. Ortaya atılmış başka bir bomba iddia da Zeynep Korel’in Amerika Birleşik Devletleri içerisinde bir kadın ile evlenmiş olduğuydu.

Geçmiş olduğumuz akşam üzerinde eşi Halit Ergenç ile Nişantaşı’nda objektiflere yakalanan Bergüzar Korel, ablasıyla ilgili olarak ilk defa konuşma gerçekleştirdi. 2. bebeğine şu anda 4 aylık hamile durumda bulunan ve kontrolle ilgili olarak doktora gelmiş bulunan Korel, muayeneden çıkarken ayaküstü bir şekilde gazetecilerin sorduğu soruları cevapladı.

Korel ise ablasıyla alakalı olarak; ”Bizler tüm aile fertlerimizin yapmış oldukları seçimlerine, yaşamlarına da saygı duymuş olduk. Kendisi paylaşım yaptı, onun kendi tercihidir. Saygı duymaktayız” şeklinde bir açıklamada bulundu.