Denizli ilinde polis ekiplerinin nakliye şirketlerinden birinin deposundan almış olduğu numune yakıtların kaçak çıktığı açıklandı. Farklı bir operasyon esnasında da 84 şişe kadar sahte alkolün ele geçirildiği açıklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğünde yer alan KOM Şubesinde bulunan ekipleri akaryakıt kaçakçılığıyla birlikte mücadelenin dahilinde bir nakliye şirketine ait yakıt deposuna giderek numuneler aldı. Ulusal Marker Ölçüm Cihazı kullanılarak yer altı tankı üzerinde yer alan akaryakıtın gerçekleştirilen ölçümünde geçersiz durumda bulunduğu tespit edildi. Yapılmış olan kontroller sonrasında ise tankların içinde toplamda 13.000 litre tutarına yakın kaçak motorin bulunduğu açıklandı.

Farklı bir operasyon içerisinde de, Sarayköy ilçesinde sağlıksız koşullar içinde alkollü içki üretimi gerçekleştiren şahıslara yönelik çok özel bir operasyon gerçekleştirildi. Şüpheli şahısların depo ile birlikte ikamet şeklinde kullanmaya devam ettikleri yerlerde yapılmış olan özel aramalar esnasında tam tamına 84 şişe kadar sahte alkol bulunduğu açıklandı.

Operasyonlar sonrasında ekipler tarafından yakalanmış olan 2 tane şüpheli şahıs ile ilgili olarak Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu’na Muhalefet suçu sebebiyle adli bir işlem yapılmış oldu. Denizli ili içerisinde kaçakçılık ile mücadelenin kararlı bir şekilde devam ettirileceği açıklamaları da yapıldı.