Denizli ili içerisinde 2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesinin startını Vali görevinde bulunan Hasan Karahan vermiş oldu. İlin tamamında ise 189.541 tane öğrenci ders başı yapmaya başladı.

2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesiyle ilgili olarak Denizli ilinde Gazi İlkokulu içerisinde bir program gerçekleştirildi. Söz konusu bu törene, Vali görevinde bulunan Hasan Karahan’ın yanı sıra Denizli Milli Eğitim Müdürü görevinde bulunan Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı görevinde bulunan Adem Uslu, protokolde yer alan üyeler, okulda yer alan öğrenciler ile beraber öğretmenler ve de veliler katılım gerçekleştirdi.

Saygı duruşu ile birlikte İstiklal Marşı okunmasının hemen sonrasında Vali görevinde bulunan Karahan 2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesiyle alakalı açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Miniklerin okuduğu şiirlerin hemen sonrasında ise Vali görevinde bulunan Karahan yeni yılla ilgili ilk ders zilini çalmış oldu.

Vali görevinde bulunan Hasan Karahan, yeni eğitim ve öğretim senesinin bütün öğrencilerle birlikte öğretmenler ve de velilere hayırlı bir sene olmasını dileyip; ”2019 ila 2020 eğitim ve öğretim senesini bugün başlatmış olduk. Ülkemiz ile birlikte Denizli ilimize de hayırlı olsun Allah hiç bir şekilde kaza ve bela vermeden, inşallah çok daha başarılı bir biçimde, çok daha huzurlu bir biçimde bu yılı da tamamlamayı nasip eylesin” ifadeleriyle konuşma yaptı.

Hemen sonrasında 2019 ila 2020 eğitim ve öğretim zilini çalmış olan Vali görevinde buluna nKarahan öğrencileri de ilk dersleri için uğurlamış oldu. Dersliklere de özel bir ziyaret gerçekleştiren Vali görevinde bulunan Karahan öğrencilerle burda da sohbet etmiş oldu. Denizli ilinde toplamda 189.541 tane öğrenci ders başı yapmış oldu.