Denizli ilinin Bozkurt ilçesi içerisinde dün satın almış oldukları kamyonet ile kaza yapmış olan baba ile oğlunun yaralandığı açıklandı.

Şevket Bilgen (55) idaresinde yer alan 48 UN 350 plakasına sahip ve hırdavat yükü bulunan bir kamyonet, Denizli – Bozkurt kara yolu üzerinde yer alan Koca Armutyanı bölgesinde ani bir şekilde şarampole devrilerek kaza yaptı.

Kazanın gerçekleşmiş olduğu yere intikal eden itfaiye personelleri, araç içerisinde sıkışmış olan Serdar (31) ile birlikte babası Şevket Bilgen’i yapmış oldukları bir çalışmayla kamyonetin içinden çıkarmayı başardı.

Bacak kısmından hafif bir şekilde yaralanmış olan Serdar Bilgen’in tedavisi sağlık ekipleri tarafından kazanın gerçekleştiği yerde yapıldı, babası olan Şevket Bilgen de ambulans ile hızlı bir şekilde Bozkurt Devlet Hastanesine götürüldü.

Serdar Bilgen, kazanın gerçekleştiği yerde gazetecilere yapmış olduğu açıklama içerisinde, Isparta’da yer alan Yalvaç ilçesinde hırdavat işleriyle uğraşmakta olduklarını ifade ederek; ”Geçtiğimiz gün İzmir iline gidip eski arabamızın takasını gerçekleştirdik ve üzerine 35.000 Türk Lirası tutarında bir ödeme yaparak bu arabayı satın aldık. Bugün dönerken babamın yol üzerinde rahatsızlanmasından dolayı da kamyonetimiz devrilmiş oldu. Ekmek teknemiz ise bu kaza esnasında hurdaya dönmüş oldu. Elimde ise yalnızca satmış olduğumuz arabamızın fotoğrafı kaldı. Buna da şükürki sağlımız hala yerinde.” ifadelerine yer verdi.