Adana ili içerisinde 12.000 Türk Lirası tutarına sahip, ömrünü bitirmiş biyonik kulağını değiştirememekte olan doğuştan işitme engeli bulunan 10 yaşında olduğu açıklanan Halil’in yardım çağrısı için sanatçılardan Haluk Levent yetişmiş oldu.

Ünlü durumda bulunan sanatçının sayesinde biyonik kulağına kavuşmuş olan Halil’in annesi Şükran Çelik ise yapmış olduğu açıklamasında; ”Bir tane sanatçının bu denli duyarlı bir durumda olması bizleri fazlasıyla sevindirdi” ifadelerine yer verdi. Şükran Çelik (34), tam tamına 11 sene öncesinde oto tamirciliği yapan Sinan Çelik ile dünya evine girdi. Bu söz konusu evlilikten 1 sene geçtikten sonra Halil adını vermiş oldukları çocukları dünyaya gözlerini açtı. Fakat yapılmış olan işitme testlerinde ise Halil’in duymamakta olduğu ortaya çıkmış oldu. Bunun sonrasında ise Halil Çelik için biyonik bir kulak takılmış oldu. Bunun sayesinde ise Halil duyarak konuşabildi. Çiftin ayrıca Halil’den tam 3 sene sonrasında da fiziksel engelli bir durumda Çınar adını vermiş oldukları bir çocukları daha dünyaya geldi.

Aile 2 tane çocuğunun sağlık sorunlarıyla boğuşmaktayken, biyonik kulakla duyabilmekte olan Halil, kullanmakta olduğu kulaklığı ömrünü tamamen bitirdiğinden dolayı işitmemeye başladı. Bu söz konusu durumun haber yapılmış olmasından sonra ünlü durumda bulunan sanatçı Haluk Levent tarafından kurulmuş ve AHBAP adı verilmiş grup hızlı bir şekilde devreye girmiş oldu. Levent, haberi gördükten sonra ekibine aileyle hızlı bir şekilde iletişime geçilmesi talimatını verdi. AHBAP grubu ise hızlı bir şekilde aileyle iletişime geçerek biyonik kulaklık alınabilmesi amacıyla çocuğun raporlarını talep etti. Bir müddet sonrasında da İstanbul ilinden 12.000 Türk Lirası tutarında bir fark ödenip biyonik kulaklık alındıktan sonra aileye yollandı.